Thursday, August 30, 2018

Game Of Thrones dizisi üzerine bir yazıGame of Thrones oldukça popüler ve yaygın olarak izlenen bir televizyon şovudur. HBO'da dört sezon olarak yayınlanmıştır..(HBO ABD'nin önde gelen, paralı televizyon kanal grubudur aklınızda olsun da) şov destansı fantezi kitap serisi, A Song of Fire and Ice, üzerine bina edilmiştir. George R. R. Martin. Tarafından kaleme alınmıştır bu arada. Yedi kitaptan oluşan bu fantezi serisinin ilk kitabı A Game of Thrones ismiyle basılmıştır. Şovun yaratıcıları ve HBO bu başlığın bütün şovu kapsayan bir üst başlık olması konusunda kanaat kılmıştır. Bu isim nereden geldi derseniz konseyden çıktı benden değil.

https://www.dummies.com
Yukarıdaki resimde gördüğünüz ingilizce bir kaynaktan aldığım screenshot. Bu resimi sizler ile paylaşmamın sebebi şudur;
her bir sezon aslında sırasına göre Martin Bey'in yazdığı fantezi romanının içeriğine paralel olarak gidiyor. Büyük ihtimalle zaten biliyordunuz. Fakat şu resim kafanızda bir harita oluşturmuş ise ne ala.

Komik olan ise Game Of Thrones ile hiç bir alakamın olmamasının yanı sıra izlemiş olduğum bir kaç yarım kesilmiş bölümün de bulanık olması. E bir de kitapçıda görmüştüm vesselam. Böyle uzaktan bir bakış attım olaya, siz de fazla içindesiniz muhtemelen,e biraz uzaktan nasıl göründüğü fikrini edindiniz. sevgilerle kalın.

No comments:

Post a Comment

İletişim Formu

Name

Email *

Message *


Get paid to share your links!