Film Eleştirisi - Zincirsiz (2012/Quentin Tarantino)


Arkadaş! Öyle bir film ki bu aklımı Aldı. Duygusalsan falan izleme dostum bak. Fena tokatlıyor bu film. Altta görüyosun resimde Leonardo bile var işin içinde. Hele şu Django adlı hür zenci var ya. Offf abi o karizma manyak ya. Acı dolu duygusal ve hassas bir film. Zenci Django nun eski eşi dayak içinde köle kalmış fakat kocası artık Freeman yani özgür herif sayılır tam olmasa da. Gergin delice bir film.... 
Şimdi özgür zenci Django eski karısını beyaz bir Alman dostu ile plan yaparak bir zengin güneyli arazi zengini adamdan almak istiyor. Bak şu işe. O kadar kolay olmayacak. Ama emin olun izlemeye değer.
Çok da film öncesi eğer izlemediyseniz bilgi aşılamak istemem fakat orda Caprio nun bir lafı var ki orda ırkçı köle zengini rolünde, şöyle der zenci kellesini testereyle keserken: zenci kafatası beyazdan farklı ve onlar köle olma eğilimindedir. 
İşte bu o zamandaki ırkçılığı gözler önüne seriyor dostlar. 
Edit: Sonu manyak ama. zenci herif ve zenci aşkı atlarına binip gitmeden (güneyin en iyi silahşörü ve karısı) güzel bir şeytan masalını (candyland) yani binayı havaya booooom diye uçuruyorlar. hehe. zencinin gücü dostum!
Gerçi Leonardo'nun  oynadığı adamın dul kız kardeşi kadın da güzeldi yazık oldu. Bari onların anladığı dilden cezalandırsalardı. yani köle pazarı. hehehe. hem de beyaz :))0 Comments:

Post a Comment

Free website traffic to your site!https://switchere.com/?r=rp4041uncvqm
Total Page views of this site shown below: