Futbol nasıl bu kadar bağımlılık yapıyor?

Quora forumlarında gezinirken Noal David adında bir kullanıcının "futbol neden bu kadar bağımlılık yapıcı?" adlı başlığa verdiği cevabı çok beğendim ve Türkçe olarak sizlerle de paylaşmak istedim. Fakat bütün yazıyı çevirip özgün içerik yoksunu bir duruma düşmek de istemiyorum. Bu nedenle bir editör gibi inceledim baktım ekledim çıkarttım ve yarı yarıya kendi hamurumu da katarak sizler için yeni sayılabilecek bir yazı oluşturdum.kendi ifadelerim ve bolca eklentilerimle..
Bunu yazmak zor oldu, lakin kedim muççi göğsüme yayıldı ve kalkmıyor.
*****


Futbol neden bu kadar seviliyor ve insanı delicesine kendine bağlıyor?
Oyunun kuralları anlaşılabilircesine kolaydır. (bir bakıma)
Bütün oyuncular, oyunun sonucuna direkt olarak bağlıdırlar ve pasif eleman yoktur. Bu da bir takım ruhu ve dostluk oluşmasını sağlar,, hiçbir oyunda görülemeyeceği kadar hem de!
Fazlasıyla agresif bir oyundur ki öbür Oyuncularla 1. Derece yarışma vardır. Fiziksel olarak hem de. Fakat bu o denli fiziksel bir çatışma da değildir, en azından boks yapmak veya ragbi oynamak kadar değil.
Bu oyun pasif değildir elbet ve kendine kenetlendirir, bağlar. Oldukça muamma bir şekilde işler oyun, ne olacağını kolay kolay tahmin edemeyebilirsiniz.
Malzeme gereksinimleri açısından bakacak olursak da en az gerekli zorunlu malzeme şartı olan oyundur. Bütün ihtiyacınız olay şey bir top görevi görecek herhangi bir şey ve kalenizi belirlemek için iki adet direk veya benzeri bir malzemedir Bundan dolayı bu oyunu herhangi bir sokakta, herhangi bir ortamda oynayabiliriz.


****


Beni okuduğunuz için teşekkür ederim. Sevgiyle kalın, Blogum her zaman burada olacak sizler için. ✌️👍

0 Comments:

Post a Comment

Free website traffic to your site!https://switchere.com/?r=rp4041uncvqm
Total Page views of this site shown below: