Sunday, September 16, 2018

Kayıp Telefon (Hikaye)Telefonun çalmasıyla yerinden fırladı. Malesef cevap verebilecek kadar hızlı davranamamıştı ve telefon o daha elini tam sürecekken pat diye kapanıvermişti. Telefon sabit modeldi ve o da nasıl arayan numaralara bakılacağını bilmiyordu veya zaten telefonun arayan kişilerin listesini tutma gibi bir özelliği yoktu belki de. Telefonu açamadığına göre yatağına tekrar uzanabilirdi haliyle. Öyle de oldu. Yatağına uzandı ve gözlerini kapayıp güzel bir uykuya daldı. Uykusunda neredeyse simsiyah bir boşluk dışındabaşka hiçbir öge yoktu ve olmaması onun açısından daha iyiydi. Rüya görmek kızlara göre bir saçmalıktı ve onun böyle sikten işlerle hiçbir bağlantısı yoktu ve elbette olmayacaktı. Ne de olsa zaman ilerledikçe insan daha da güçlenir ve fikirlerini daha iyi sabitler. O yine alışık olduğu şekilde uyudu ve telefonun ikinci kes çalmasına kadar uyku durumunda kaldı. Telefon ikinci kez çaldığında yine aynı tonla çalmıştı ve o yine aynı ani fırlama hareketi ile noluyor burada bakışıyla etrafa baktıktan sonar yuataktan fırlayarak telefona koşmuştu. Ne denir böyle bir duruma? Telefon anksiyetesi olabilir mi ? fakat çalan bir telefon varsa cevaplanana kadar çalmayı sürdürecektir değil mi? O da telefona bu sefer yetişmeliydi ve buna uygun olarak daha hızlı ve kararlı (uyku sersemi ne kadar kararlı olabilir ise o kadar) adımlarla hedefi olan telefona doğru yöneldi. Telefonu kaldırdı ve boğazını temizledikten sonar başını sanki konuştuğu kişi karşısındaymışçasına dikleştirdi ve ciddi bir ifade takıdı. Sonra ağzından şu sözcükler çıktı. “Alo???”
-Selam sen misin bitanesi?”
-“evet? Siz kimdiniz?”
-haha tanımadın mı? tahmin et bakalım!”
- eee şey…”
-“evet büyük annen”
Kısa bir sessizlik ve yaşlı kadının Alo seslerinden sonar telefonu kapattı. Yaşlı kadın şaşırmış ve hayal kırıklığına uğramıştır kesinlikle.
Telefonu yüzüne kapatrmasında onun da kendince sebepleri vardı diğer herkes gibi veya diğer telefon şaplatan insanlar gibi yani…
Telefonu yaşlı kadıncağızın yüzüne pat diye kapatmanın ona verdiği herhangi bir acı yoktu. Veya daha doğrusu vicdan azabı yoktu içinde.

No comments:

Post a Comment

İletişim Formu

Name

Email *

Message *


Get paid to share your links!