Şeytan Tohumu (the possesion) 2012 ‧ Gerilim/Korku ‧ 1 saat 32 dakika ELEŞTİRİ/YORUM

Aşağıda filmin fragmanını verdim. Gariptir ve nedendir bilmiyorum fakat aşağıdaki youtubea yüklenmiş olan fragmanında filmin türkçe adı doğru yazılırken nedense ingilizce olan orjinal adı yanlış yazılmış. yani filmin adı The Possession aslında fakat aşağıda calling yazmışlar bunu bilmiş olun kafanız karışmasın benim gibi boşuna devreleri yakmayın. selahattin abi noluyo yaaaa. moduna girme diye.Film güzel bir filmdi ayrıca içerisinde dini bağlantıların olması da kısmen hoş. Musevilik , yani yahudi inancı veya musevi inancı diye bildğimiz dinin oldukça reklamı yapılmış gibi. tabi bazı eleştirel noktalar yakaladım. mesela aklıma gelenlerden bir tanesi şu; kızın babası yahudi mahallesine girip kızının içine giren kötü ruhtan kızının kurtarılması için bir yahudi ile tanışır. Yahudi ona yardımı dokunur diye babasının yanına götürür yaşlı bir gelenekçi babası var hatta sırf oyüzden ana karakter adam da kafasına kippa takar sinagoga girerken. Ordaki yaşlı adam da sorar, eee sen kutuyu açtın mı hele?
o da evet kızım açmıştu der.
 adamlar bir kaçışma moduna girer adam üzülür kızar öhö öhö çıkar gider fakat arkasından o ilk yahudi gelir yani adamı sinagoga götüren yahudi gelir ve der ki, inancımızda senin kızını ancak tanrı kurtarabilir o da eğer isterse tabi fakat insan hayatı söz konusu olduğunda gerisi teferruattır ve ben senin kızını kurtaracağı maneviyatımla der. o da hele hele sağol der. ı2efı2nfı o kadar da demez ama anladın sen olayı dimi.
şimdi bundan sonra anlatmak istediğim bir pek şey yok zaten bun bile spoiler sayılır fakat bir bok anlamadığın için sorun yok daha filmi izlemediysen.

böyle
güzel
iyi film
sempatizan film
kahrolsun batı naraları at sevgili okur, çünkü halkımızın genel kanısı bu,
hatta at sonra
tut
yine at
götünü sev
bokunu ye
hehe
şaka
şaka.
kahrolsun aptallar. batı değil.
hehe
bu kadar yeter.

0 Comments