Dünya'ya bir not!

Bakın dar görüşlü takım tutan insanlar, bunu size yazıyorum. İlk olarak şunu söyleyeceğim: S*kerim sizin kıt kafanızı , bu bir. İkincisi bu yazıdan siyaset çıkartırsanız hatta akp chp mhp solcu sağcı anlamsar çıkartırsanız (çıkartacaksınız biliyorum) sizin *ötünüzü keserim bu da iki. Şimdi okuyun ön yargısız.

Az önce Tayyip beyin meclis konuşmasının minik bir kısmını cımbızladım ve aslında ne kadar da ileri görüşlü sözler olduğunu fark ettim. Elbette söyleyene bak diyoruz ancak isterse eskimo söylesin ben lafa bakıyorum. Tam tersi olan biri olsa bile bu sözü , söyleyen kişi bile değersizleştiremez. Şans eseri demiştir belki de veya farkında olmadan. Sözün özeti: " Türküm ancak türkçü değilim. Irkçılık hasta bir düşüncedir. Bu topraklarda hepimiz yaşıyorsak , kucaklayıcı bir söyleme sahip olmalıyız."

İşte bu ifade çok ileri görüşlü bir ifadedir ve bunun sonu birleşik dünya devletine kadar gider. Büyük Dünya İnsanları İmparatorluğu! Benim hayalim. Burdan illuminati safsatası da çıkartmayın s*kerim sizi.

Bozdağ'a yapılan ırkçı hakaret oldukça çirkin ve pistir. Bunun o şahsın kim olduğuyla eylemleriyle bir alaksı yoktur. Burada sadece bir insan olarak ele alıyorum anlatabildim mi?

Gelelim milliyetçilik kavramına ve bizim ve benzeri devletlerin kuruluşlarına. Bakın sevgili salaklar, kimse kutsal değildir bir, ikincisi de kimseyi aşağılayamazsınız bu da iki. Türkiye Cumhuriyeti malesef isim bakımından bir ifade hatası durumundadır ve bu onlarca devlet için de geçerlidir. Amerika Birleşik Devletleri ismi , isim olarak kucaklayıcıdır (eylemleri bir kenara). Büyük Biritanya isim olarak kucaklayıcıdır. Coğrafi isimler , etnik köken isimlerine göre çok daha kusursuz ve bütünleyicidir. Olması gereken de budur. Almanya'nın ikinci dünya savaşında yaptıklarını okuduk biliyoruz. Bunun sebepleri de ortada. İkinci tehlikeli element ise inançtır. İnançlar üzerine devlet kurulamaz. Irk için olduğu gibi...

Keşke zamanı geriye alabilsek ve dünyadaki mevcut bütün yerleşkeleri kökten değiştirebilsek. Bütün ideolojileri ve isimleri yeniden şekillendirebilsek! Bu devlet iyi ki kurulmuştur. Ancak her kuruluş, kendisini değiştirerek geliştikçe değerlidir. Bunu unutmayın. En sağlam ideolojiler, ırk ve din içermeyenlerdir. Laiklik işte bu sebeple çok değerlidir. Mustafa Kemal Atatürk olmasaydı çok daha vahim bir konumda olacaktık. Ancak bu bizim hataları ve eksikleri düzeltmeyeceğimiz anlamına gelmez. Eğer düzeltmezsek en başta ona hakaret etmiş oluruz. Onu saçma kalıplara koymuş oluruz. Bunu istemeyiz diye umuyorum.

Dünya değişmeli ve coğrafi isimleri benimsenmelidir. Türkiye, Anadolu olabilir, Kuzey Amerika, Kuzey ve uzak kuzey olarak isimlenebilir (ABD, ve Kanada için). Asya ülkeleri, Asyadaki konumlarına göre isim alabilir! Bazı ülkeler bunu keşfetmişler ve uygulamaktalar. Hiç sorguladınız mı bizim adımız neden Türk? Onlarınki neden İskoç? Buna gerek var mıdır? Bu ırkçı tutuma gerek var mıdır? Hayır. İnsan insandır. Bir görüş ayrılığı olacaksa bu farklar insan dışı faktörlerle ifade edilerek ancak huzur bulabilir.
- Yunus Emre V. / Kimse Değil

0 Comments