Umursamaz - kısa hikaye

Sabah kahvesi bir klişedir. Bu sefer olmayacak. Kalktığında kahve içmedi. İçmeye de niyeti yoktu. Kalklar kalkmaz yan odaya geçti. Orası neredese yatak odasının daha az eşya olan haliydi. Tek farkı bu değildi. Aynı zamanda bir tuval ve bir elektro gitar vardı. Elekto gitarın bir seslendirme sistemi yoktu. Bir amfi yoktu. Kablolarla oynayarak gitarını bilgisayarının usb girişine bağlıyor ve kendi hazırladığı küçük yazılımıyla hem ses sistemini hem de bilgisayarın ekranında kendi fantastik "ekstra"larını izleyebiliyordu.
Tuval ise yağlı boya çalışmalarını yapması içindi. Bu tuval üzerinde kimi zaman bir vahşet sahnesini yarı yarıya sürealist ve yarı yarıya gerçekçi ve anlam bulunabilir bir biçimde yaratırdı. Fırçalarının neredeyse tamamı ilk kullanımdan sonra katılaşmaya terk edildiği için yenilerini almak bir mecburiyetti.
Elektro gitarının durumu da pek farklı değildi. Ucuz model Ddario 09 teller beş ayda bir değişirdi ki zaten genelde sadece ritim çalardı ve bu da telleri fazla zorlamazdı. tamamen pas tutsalar bile.
Yan odaya geçmesi onun illa bir sanat eseri ortaya koyacağı anlamına da gelmiyordu. Her sanat eserinin yaradılış aşamaları belli bir zaman isterdi. O biraz "tembel" olabilirdi fakat bazı zamanlar aralıksız çalışmalara yer veriyordu bu "tembellik". Anlam verilemeyen dengesizlikler...

Odaya girdikten sonra yaptığı tek şey sanat yaratma makinelerine bir bir bakmak ve "acaba"lar ile kararsızlık aşamasında boğulması oldu. Durum böyle olunca kapıyı çarpıp oturdu. Ama kendisi odanın içerisinde kalacak şekilde. İçeride ne yapacağı gerçekten bir merak konusuydu. Belki de kendini havasızlıktan öldürmek istiyordu ve bu büyük sırrı kendisine saklamaktaydı..?
Bilinmez. Fakat o havasız çalışma odasında sanat yaratmak bile imkansızdı. Evde neden tek kendisi vardı? Bunun ona özel bir anlamı mı vardı? Belki ke böyle gelmişti ve böyle gidecekti...
Zil çaldı.

son

0 Comments:

Post a Comment

Free website traffic to your site!https://switchere.com/?r=rp4041uncvqm
Total Page views of this site shown below: