Friday, November 2, 2018

Anlam veremiyorum lan bazı şeylere

Mesela karnım açken cigaramı yakınca garip oluyor ama hep açım amk yani.
Bazen de sadece iş olsun diye milliyetçi ve dinci gözüken insanlara da anlam veremiyorum. İki soru sorsan kendi ideolojileriyle ilgili dakka bir gol bir susarlar.
Başka bir husus da şu: Elektro gitarın entonasyon ayarı vs bozulunca Kadıköy'de veya tünelde tamire versen sanki atomu bölmüş gibi para alıyorlar... Kazık. Sanki bilmiyoruz görmedik de nasıl yapıldığını o kadar para istiyorlar. 300 lira nedir aq. Şaka gibiler insanlar şaka....
Başka bir konu da şu: Kadıköy'e dolanmaya gidildiğinde önünü kesen tehdit edip para isteyen veya sana Atatürk posteri satmaya çalışan dolandırıcılar. Hep şöyle derler, Atatürk'çü düşünce derneğinden geldik vs vs veya öğrenci kartını gösterir ben öğrenciyim destek olun Kemalizm'e.
Sokakta Allah için para dilenenden bir farkları yoktur. Sahtedir. Ciddiye alınmamalıdır. Başıma çok geldi. Bir de daha da velettim. Mini mini miny mo. Ergen. Keklediler oçlar ama artık her neyin ideolojisi adına para isteyen bir dolandırıcı olursa olsun takmıyorum. Tabi fakirlikte zor iş ama bu kadar da düşülmez aq.

-KD

No comments:

Post a Comment

İletişim Formu

Name

Email *

Message *


Get paid to share your links!