Pages

Subscribe:

Labels

Search This Blog

Hey!

check out high quality Google Play Store Apps!
Click here!

Thursday, November 29, 2018

Dünyadaki en ürkütücü ve en korkunç yer neresidir?

Diya Ayid:

sanırım Hiroşima olmalı.
Hiroşima, dünyanın en ürkütücü yerlerinden biri olarak kolayca sıraya geçebilir.

İşte şu yüzden böyle düşünüyorum:
Taa 1945 yılının 6 ağustos'unda , ABD'ye ait bir B-29 bombardıman uçağı , uranyum füzesini attı ve füze yerden 1,800 ft (548 m) uzak da patladı. Bu korkunç felaket şehir merkezinin yüzde doksanının buhar olup gitmesine sebebiyet verdi.  70 bin insan da anında yok oldu yani öldü. Ve bu sayıdan daha fazla insan ilerleyen günlerde radyasyondan dolayı öldü.

        - buradan aşağısı otomatik çevirilmiştir....-
Sonrasında, enkazlar arasında, binaların ve kaldırımların (şimdi Hiroşima gölgeleri olarak da bilinir) duvarlarına yazılan insanların ve nesnelerin dehşet verici ana hatları vardı, bunlar dünyadaki son anlarını resmederek, daha önce düzenli rutinlerini yapıyorlardı. atom bombası onların üzerine yayılmıştı. Bu ana hatlar, gölgelerin hareketin ortasında olduğu, kapılara ulaştığı veya hatta hayatları boyunca koştuğu için hücumun hücum ettiği hızı belirliyor.

Peki, bunun açıklaması nedir?

Bomba şehir merkezinden 2,000 ft (609,6 m) fazla bir alana yayıldığında, patlama bir termal radyasyon dalgasını dışarıya itmiş gibi görünüyordu.

Hiroşima Barış Anıtı Müzesi'ne göre, ısı o kadar yoğundu ki, binaların ve patlama bölgesindeki zeminin ağartılmasına neden oldu, arka planda, tam anlamıyla bir şeyden oluşan bir iz bıraktı.

Yukarıda da belirtildiği gibi, Hiroşima gölgeleri yalnızca insanlar tarafından geride bırakılmadı. Radyasyon, vurduğu hemen hemen her nesneyi ağartmaya başladı ve nesnenin anında buharlaşmasına neden olarak ağartma etkisinden arta kalan her şeyi etkili bir şekilde koruyordu. Ve yolunda herhangi bir şey olmadığı zaman, radyasyonun kendisi iz bıraktı, böylece duvarların kenarlarında bu dalgalarla bir desen yaptı.

Basit bir ifadeyle, termal radyasyonun tıpkı ışık gibi düz bir çizgi halinde yayıldığını bildiğimiz gibi, bu şekilde gelen nesneler, arka planda yer alan "gölgeler" ile sonuçlanan bir radyasyon bloğu olarak hareket eder.

Yaklaşık 8: 15'te, bir kişinin Japonya'nın Hiroşima kentindeki bir bankanın merdivenlerinde oturması ve muhtemelen açılmasını beklediği söyleniyor. Sağ elleri, göğsünde dinlenip, ikiyüzlünün yönüne bakan bir bastonunu, sollarını tıkadı. Aniden, bir saniyede, 1000 derecenin üzerinde santigrat derecelerde veya hatta 2000 santigrat derecedeki ısı ışınları ile, o kişi, ne olduğunu anlayamadan önce taş basamaklar üzerinde yakıldı. Onların yerine, olaydan saniyeler önce basamaklarda uzanarak geçirdikleri son anlarının korkunç bir tasviri olarak hizmet eden bir gölge vardı.

Felaketten yaklaşık on yıl sonra, gölge açık bir şekilde taşlarda kaldı, ama yavaş yavaş sert havalara maruz kalmak onu aşındırdı. Böylece, bankanın yenilenmesi planlandığında, taş basamaklar kaldırıldı ve şimdi Hiroşima Barış Anıtı Müzesinde korunur. Şimdi, ziyaretçiler korkunç Hiroşima'nın nükleer silahların dehşetine olan anıtlarını yakından görebiliyor.


Hiroşima, Japonya'da bankanın ayak izlerini bıraktı.

Bugün, korkunç olaydan yaklaşık 7 yıl sonra, Hiroşima Japonya'nın en popüler turistik yerlerinden biri olarak kalıyor. Moto-Sui Nehri'nin karşısında, A-Bomb Kubbesinin yanında, Hiroşima Barış Anıtı Müzesi, gösterişli sergiler, fotoğraflar, belgesel filmler, hayatta kalanlar tarafından sanat, patlamanın arkasındaki bilimsel akıl yürütme ve ayrıca erimiş cam ve kömürleşmiş parçalar gibi ipuçlarını da içeren diğer eserler sergiliyor. hayal edilemez.


Hiroşima Barış Anıtı Müzesi'nde sergilenen eserler, Hiroşima, Japonya.

Hiroşima Barış Anıtı Müzesi direktörü Kenji Shiga CNN'ye verdiği demeçte, "Bu müze, Hiroşima kenti tarafından atom bombasının dünyaya taşınması ve nükleer silahların tamamen ortadan kaldırılması ve kalıcı dünya barışının gerçekleşmesine katkıda bulunmak amacıyla kuruldu." .

Hiroşima felaketten kurtuldu. Hiroşima gölgeleri şehrin etrafında bulunabilir. Buharlaşan insanlar gölgelerin ardında kaldılar, böylece Hiroşima'nın mirası sonsuza dek hatırlanacaktı.

İşte bugün nasıl göründüğünün bir fotoğrafı:


Puf! Bu cevap yazısının yazılması içimi titretti!ÇEVİRİ: YUNUS EMRE VURGUN
ORIJINAL INGILIZCE KAYNAK:
https://www.quora.com/What-is-the-creepiest-and-most-terrifying-place-in-the-world

0 comments:

Post a Comment