Kabustan Gelen (Before I Wake) Film Eleştirisi (KORKU)

Image result for kabustan gelenOldukça etkileyici bir filmdi bana göre. Fakat belirtmek isterim ki kelebek efektleri çok profesyonel olmamış. Ortam ve arka plan renkleri soluk kalırken, kelebekler çok parlak ve suni durmuşlar malesef. Bunun dışında filmin konusu da pek karmaşık olmadığı için (sonlara doğru karmaşık) sonuna kadar rahatlıkla izlenebiliyor. Korku ve paranormal içeren bir film. Ben de böyle şeyleri severim. Filmde felsefi bir noktaya gelindiğinde değişik çıkmazlarla karşılaşıyoruz. Orası da elbette ki filmin sonu. Filmin sonunda üvey evladına masal okuyan anne mesela. Orda felsefi bir açıklama yapmaya çalışıyor. Ne denli başarılı orasını bilemem fakat paralel evrenler, farklı boyutlar, aynı boyutu paylaşan farklı parametreler olduğu kesin filmde!

Filmin odak noktası şu resimde gördüğünüz arkadaş. Kendileri biraz sıyırık. Annesini kanserden kaybetmiş (spoooilllerrrrr ) ve gördüğü rüyalar gerçek hayatta dönüyor. Mesela "rüyasında" bir eşek gördü. O eşek gerçekten de yatak ucunda duruyor mesela fiziki boyutta. Garip garip gariiiip.

Sonra işler çıkmaza giriyor bu rüya konusunda. Mesela bu velet kabus da görüyor. E ne bok yiyeceğiz şimdi? Zombiler bizi mi yicek. Aynen öyle arkadaşım. Ama onun korkulu rüyası panter adam aslında kendi anasının kanser döşeğindeki yarı ölü cesedi. Vayyy drama bak drama.

öyle işte.

-kd /yunus

0 Comments:

Post a Comment

Free website traffic to your site!https://switchere.com/?r=rp4041uncvqm
Total Page views of this site shown below: