Karşılıksız Dayak! * kısa hikaye

Bir varmış bir yokmuş, dağların tepesinde bir adam yaşarmış. Bu adam hiç şehre inmezmiş. Psikopat bir büyük babası varmış ve onunla birlikte dağlarda dolanırmış. Büyük babası bir gün ölmüş. Onun yasından kalbi tökezlemeye başlamış. Tütün yetişmediği için onu yakıp rahatlayamıyormuş da. İçindeki yangın sönmeyedursun, daha fazla dayanacak gücü kalmamış. Kendini yakınlardaki bir su birikintisine atmayı düşünmüş. Ceplerine taş doldurup boğacakmış kendisini.Fakat içinden bir ses bunu yapma demiş. Bu ses çok tanıdıkmış. Bu olsa olsa büyükbabasının sesiymiş. Mezardan çıkıp da onun içine girmesi ve onun iç sesi olarak var oluşuna devam ediyor oluşu ne kadar garip olsa bile o bunu yadırgamamış. Ne de olsa şizofrenin teki olamazmış. Kendisine bunu yakıştıramazmış. O ses kesinlikle bir zihin oyunu değil, tam tersine bir gerçeklikmiş.

                  **

Başka bir gün yine garip hisler ve çınlamalarla uyanmış. Bu kulak çınlamaları yavaş yavaş fısıltılara, ve ardından anlaşılabilir cümlelere dönüşüyormuş. Sanki hamile bir kadının taşıdığı bebeğin anne karnında dile gelmesi gibi! Sesler yine çok tanıdık geldiği için dikkat kesilmiş. Bu ses ise yıllar önce ölen kız kardeşinin sesine benziyormuş. Bu sesi duyunca gözleri dolmuş ve ağlamaya başlamış. Bunun bir mucize olduğunu kendi kendine söylenmiş. Aklını kaçıran bir insan gibi kahkahalar atmaya başlamış.

            **
Başka bir gün kalktığında çığlık atmış. Yatağının ucunda ölü kız kardeşi ve ölü büyükbabası dikiliyorlarmış. Kızın elinde odun testeresi, büyükbabasının elinde ise şarjlı matkap varmış. Bunu görünce korkudan altına yapmış. Yatağından damlayan idrarı fark ettiklerinde sırıtmışlar. Kız kardeşine ve büyük babasına şöyle demiş: sizler ölüsünüz! Mezara geri dönün ve kıyameti bekleyin!
Onlar ise sırıtmaya devam etmişler. Ardından birbirlerine dönüp bakmışlar. ve kafa sallamışlar birbirlerine. Bunu gören adam daha da altına yapmış. Büyükbaba matkapı çalıştırmış ve "vıııırrrrrrnnnn" sesi dağlarda yankılanmış. Küçük kız kardeş ise testeresini iyicene kavramış ve kaslarını sıkmış. Büyükbaba hızlı bir sıçrayışla adamın gözüne matkapı saplamış. Adam bağırarak çırpınırken byükbaba , adamın gözüne geçirdiği matkapı daha da derine bastırmış ve "vırnnn" sesinin yanında artık "vışşşşkkkk" diye sesler de çıkmaya başlamış. Etrafa sıçrayan kan ve et parçaları dinmek bilmemiş. Büyükbaba , kız kardeşe "Tujhī pāḷī" demiş. Gizli şifreyi alan kız hemen harekete geçmiş ve testereyle profesyonel bir şekilde adamın boğazını ve koltuk altlarını dikkatlice ve derinlemesine kesmiş. Fakat adamın  ölmediğinden de emin olmuş ki acı dinmesin. Adamın beynine matkabı sokup son vuruşu yapmadan hemen önce kız kardeş dişleriyle adamın testislerini yavaşça ısırmış. Acıdan deliye dönen adam, testislerinin içten içe dağılmasını acıyla hissetmiş. Kız kardeş bunun ardından uzun tırnaklarıyla adamın testislerini çekip kopartmış ve acı içinde kıvranan adamın bacak arasından kanlar oluk oluk akmış. Artık altın vuruşu yapması için büyükbabaya kafa sallamış. Büyük baba da matkapla adamın alnından içeri girmiş. Etrafa sıçrayan kemik parçalarının ardından "vıııjjjkkkk" sesiyle adamın beyni tamamen dağılmış ve hayata elveda etmiş.

        mutlu son


-kd /yunus

0 Comments:

Post a Comment

Free website traffic to your site!https://switchere.com/?r=rp4041uncvqm
Total Page views of this site shown below: