Sunday, November 11, 2018

Neden Hep Cinsellik ?

Cinselliğin ön plana taşınmış olması, hayatın daimi gayesi olarak enpoze edilmesi ve reklamı en çok yapılan haz unsurlarından biri olarak yer bulmasıyla başımızın belasıdır. Daha doğrusu erkeklerin. Erkeklerin dememin sebebi, bir bilimsel iddiaya göre erkeklerin , kadınların tersine "visuals" yani görsele etkilenmeye daha yatkın. Bu da bir bacak gören erkeğin dıramı'nı örnek gösterebileceğimiz bir mesele.

Cinsellik, gerek haber sitelerinde, magazinlerde, billboard'larda, posterlerde, internette, ve neredeyse kullanılabileceği her yerde kendini yapıştarabilen bir "şey" dir.

Özellikle erkeklerin başını belaya sokan bir unsur. Pornografi ve ona atıfta bulunan unsurlar , zan edildiği gibi erkekleri mutlu ve tatmin etmez, hatta rahatsızlık ve "acı" verir. Elde edememe duygusu, yoksunluk duygusu uyandırabilir. Bunlar elbette benim varsayımlarımı da içeriyor ve kesin olarak kabul edilmemeli. Farklılıklar gösterebilir. Ben de şu soruyu sormak istiyorum, NEDEN HEP CİNSELLİK?

Evet bu sorunun cevabını verebilir misiniz? Belki para, belki pazar, belki bir ideoloji, belki seksüalite üzerine inşa edilen yapılanmalar olabilir ve bunlar istekleri doğrultusunda ortaya çıkıyor olabilir cinsellik.

-K.D. /yunus

No comments:

Post a Comment

İletişim Formu

Name

Email *

Message *


Get paid to share your links!