İNSTAGRAM’ DAN PARA KAZANMAK


İnstagram ilk olarak sadece görüntü amaçlı kullanılan sosyal ağ olarak kurulmuştur. Kısa videolar eklentisi kurulduktan sonra firma kendisini geliştirerek yeni özellikler keşfetmeye başlamıştır. İnstagram’dan ürün satarak veya hizmet sunarak kazanç sağlayabilirsiniz. Kazanç sağlamak için öncelikle takipçi sayınızı artırmanız gereklidir. Sosyal ağlardan para kazanmak için yapmanız gerekenler hakkında bu rehberimiz de sizlere bilgi vermek isteriz.
Image result for instagramÖncelikle hedef belirlemelisiniz. Bir ürün mü yoksa hizmet mi sunacaksınız? Buna karar verdikten sonra çalışmalarınıza başlayabilirsiniz. Bizler her iki konu içinde bilgiler sunacağız. Ürün satarak para kazanmak için öncelikle hangi ürünü satacağınıza karar vermeniz gereklidir. Fiziki olan veya dijital ürünlerin satışını yapabilirsiniz. Satış için gerekli ürünlere karar verdi ise İnstagram hesabınızda paylaşabilecek görsel ve tasarımlar ayarlamanız gereklidir.
Firma olarak satış yapacak ise firma hesabı olarak açmalısınız hesabınızı. Burada dikkat etmeniz gereken firma olarak açtığınız hesabınızdaki tüm bilgileri eksiksiz doldurmalısınız. Firma bilgilerini doldurduktan sonra ürünleriniz ile ilgili video ve görseller hazırlayıp paylaşabilirsiniz. Ancak bu aşamada takipçi sayılarınızın artışını da sağlamalısınız.
Bir hizmet sunarak İnstagram üzerinden para kazanmak istiyorsanız, ilgi alanınız veya mesleğiniz üzerine bir hesap açabilirsiniz. Bu sayede hem işiniz hem de müşteri oranınız artışa geçecektir. Firma olarak hizmet vermek için profilinize ne iş yapıldığı, hizmetlerin ve sunulan imkânlar hakkında kısaca bilgi vermelisiniz. Para kazanmak istiyorsanız işinizle ilgili görsel ve videolar hazırlayıp paylaşabilirsiniz. Takipçi sayınızı da az miktarda ücret ödeyerek çoğaltabilirsiniz. Sektör olarak hangi alanda hizmet veriyorsanız o alanda bulunan kişiler tarafından takip edilmelisiniz. Bu alanlarda hizmet veren birçok firma vardır. Takipçi sayınızın artması demek hizmet almak isteyenlerin size daha kolay ulaşmasını sağlar.
İnstagram‘dan para kazanan var mı? Sorusuna cevabımız doğal olarak evet, ev hanımlarından tutun üniversite öğrencilerine kadar herkes bu sektörde para kazanabilirsiniz.
 Boş zamanlarınızı kazanca çevirmek için yapmanız gereken çalışmalara hemen başlamak.  Sizde İnstagram üzerinden para kazanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken hizmet veya ürünleriniz hakkında paylaşımlar da bulunmak.Comments