Pages

Subscribe:

Labels

Search This Blog

Hey!

check out high quality Google Play Store Apps!
Click here!

Thursday, December 6, 2018

MEYVE YİYEREK ZAYIFLAYIN


            Bu mümkün mü? dediğinizi duyar gibiyim ve Evet oluyor, yiyerek zayıflayabiliyorsunuz. Diyet yapmadan, tatlı krizlerini gidererek hem zayıflayıp hem de kendinizi daha zinde hissedebilirsiniz. Özellikle yaz mevsiminde  meyvenin en bol olduğu zamanda bu meyveleri tüketerek zayıflayacaksınız. Şimdi sizlere bu yazımızda tüketiminde zayıflatma etkisi gösteren 10 meyveyi tanıtacağım. Şimdiden Afiyet Olsun.

            - Muz tüketerek kilo vermek
Mükemmel bir aperatif olan Muz , Potasyum açısından çok zengindir. Kilo vermek yapılacak bir diyetin mükemmel bir öğesidir. Bunun yanı sıra kas,ağrı ve krampların giderilmesine yardımcı olur. Yüksek kalorisi göz korkutsa da verdiği tokluk hissi ile kaslarınızı onarmak için gereken besin ve vitaminle doludur.
1 adet Muz ortalama olarak : 130 kcal
            - Armut tüketerek kilo vermek
Lif içeriği yüksek olan Armut uzun süre verdiği tokluk hissi ile beraber yüksek C vitamini içeriğiyle kolesterolü düşürür ve Tip 2 diyabet riskini azaltır.
1 adet Armut ortalama : 104 kcal
            - Elma tüketerek kilo vermek
Mevsim fark etmeksizin yapılan diyetlerin ara öğünlerindendir. Yağ veya sodyum içermeyen Elma, bağışıklık sistemini güçlendirir, kabızlığa yardımcı olur. Vücudun su ve nem ihtiyacını karşılar.
1 adet Elma ortalama : 50 kcal
            - Mango tüketerek kilo vermek
Yüksek C vitamini içeriğiyle günde 1 adet tüketilmesi vücudun tüm C vitamini ihtiyaçlarını karşılar. Bundan dolayı yağ yakımı yaparak kilo vermenizi hızlandırır. Yaz aylarında verdiği serinletici etki ve bağışıklık sistemini güçlendirmesi de ekstrası.
1 adet Mango : 174 kcal
            - Karpuz tüketerek kilo vermek
Yaz aylarının vazgeçilmez meyvesi Karpuz zayıflamaya da çare. İçerdiği yüksek lif ve su oranıyla susuzluk ihtiyacını gidermesi yanı sıra, sindirimi de hızlandırıyor.
150 gramlık bir porsiyon Karpuz : 45 kcal
            - Kavun tüketerek kilo vermek
Tok tutma etkisi uzun olan Kavun, sindirim sistemine de oldukça faydalıdır. Vücudu toksinlerden temizlemesi ve bağışıklığı güçlendirmesinin yanı sıra susuzluğu da giderir.
150 gramlık bir porsiyon Kavun : 45 kcal
            - Şeftali tüketerek kilo vermek
Düşük kalorisi ve toksinleri vücuttan atmasının yanı sıra lifli yapısı ile de sindirim kolaylaştırır. Yüksek Potasyum içeriğiyle yağ yakımı'nı arttırır. Tokluk hissinin yanı sıra kabızlığı önler, hazımsızlığı giderir.
1 adet Şeftali : 98 kcal


            - Erik tüketerek kilo vermek
Tokluk hissi veren ve sindirim sistemini düzenleyen Erik, düşük kalorisi ve kansızlığa iyi gelmesinin yanı sıra, potasyum ve lif açısından da zengindir. Ayrıca güçlü bir detoks etkisine sahiptir.
100 gram Erik : 47 kcal
            - Çilek tüketerek kilo vermek
Anti oksidan olması ve yüksek C vitamini içeriğiyle Çilek, yağ yakıcı özelliklere de sahip. Düşük kalorisi ve lifli yapısıyla yaz aylarının en çok sevilen meyveleri arasındadır.
100 gram Çilek : 32 kcal
            - Kayısı tüketerek kilo vermek
Potasyum ve demir içeriği yüksek olan Kayısı, yüksek lifli yapısıyla sindirim sistemini güçlendirir. Kansızlığa ve kabızlığa iyi gelen Kayısı, yüksek A vitamini içeriğiyle göz sağlığına da iyi gelmektedir.
100 gram Kayısı : 48 kcal
0 comments:

Post a Comment