Pages

Wednesday, December 5, 2018

Muz Kabuklarını Asla AtmayınÇok sevdiğimiz bir meyve olan muz, sadece içi ile değil dış kabuğu ile de çok faydalı bir meyvedir. Özelliklede muzun cilde olan faydalarını duyduğunuz zaman kesinlikle atmaktan vazgeçeceksiniz.
Büyük bir afiyet ile yemiş olduğumuzun muzun kabuklarına karşı pekte iyimser değiliz. Genel olarak muzu tükettikten hemen sonra kabuğunu çöpe atarız. Ancak muzun kabuğu da fazlası ile vitamin deposudur. Bizlere sağlamış olduğu faydalarını saymakla bitiremeyiz.

Muzun Cilde Faydaları

Image result for muz kabuk
Cilt sorunları ile karşı karşıya kaldıysanız eğer en basit çözüm olarak muz kabuklarını kullanabilirsiniz. Eğer sizlerde şişkin gözler ile mücadele ediyorsanız bir muz kabuğunun iç tarafını gözünüzün üzerine bırakarak birkaç dakika kadar bekletebilirsiniz.

Kırışıklığa İyi Gelir


Eğer sizlerde kırışıklı problemi yaşıyorsanız kırışıklığın çok olduğu bölgeye muz kabuğunun iç tarafı gelecek şekilde 30 dakika kadar bekletiniz. Bunu düzenli olarak yaptığınız zaman ilerleyen zamanlarda değişimi sizlerde fark edeceksiniz.

Akne ve Siğillere Faydaları


Birçok kişinin en sık yaşamış olduğu problemlerin başında gelmektedir. Eğer bu tarz bir sorun yaşıyorsanız muz kabuğunu sorunlu olan bölgelerin üzerine düzenli olarak her gün birkaç defa nazik bir şekilde sürünüz.

Diş Beyazlatmak İçin Çok Faydalı


Diş beyazlatmak için birçok kişi farklı kimyasal içerikli ürünleri tercih etmektedir. Bunun fayda sağladığını düşünmektedir ancak fayda yerine fazlası ile zarar vermektedir. Bu yüzden vücudumuzun en hassas noktalarından biriside dişlerimizdir. Bu bakımdan dolayı diş temizliği için kimyasal içerikli ürünler yerine daha doğal ürünler tercih etmekte yarar vardır. Bunun için dişlerinizi beyazlatmak istiyorsanız eğer muz kabuğunun iç tarafını her gün düzenli bir şekilde dişlerinize sürünüz. Unutmayın bunu sürekli yapınız zaman içerisinde dişlerinizdeki beyazlamayı sizlerde fark edeceksiniz.

0 comments:

Post a Comment