Pages

Wednesday, December 5, 2018

STRES ATMA YÖNTEMLERİSTRES ATMA YÖNTEMLERİNDEN İLKİ YEMEK YAPMAK

Yemek yapmak; en güzel stres atma yöntemlerinden biri bence. Tüm günün stresini yemek yaparken bir anda unutursunuz. Bunun için iyi yemek yapmak ya da yemek yapmayı bilmekde şart değil. Hemen herkes yemek yapabilir. Sadece o an ne yemek istediğine karar verip ona göre yemek yapmayı denemek istesin yeterli. Ben hiç yemek yapmayı bilmiyorum diyen insan bile en az bir tane yemek yapabiliyordur.
Image result for stres
Yemek yapmak evde olup da vakit geçirmek için yapılabilecek en güzel uğraşlardan biri. Ben evimi seviyorum, dolayısıyla evde olunca da evde yemek yapmayı da seviyorum. Bana yemek yapmanın haricince başka bir iş vermiş olsalar sanırım yemek yaparkenki kadar stres atamam. İnsan herhangi bir işte çalışırlen sıkılabilirken her nedense yemek yaparken duyduğu o mutluluğu başka hiçbir işte bulamıyor. Çok daha farklı bir psikoloji yemek yapmak.
Evde vakit geçirmek için eş, dost ve arkadaşları bir araya toplayıp hep beraber bir şeyler yapmak kadar eğlenceli bir şey yoktur. İşin içinde hele bir de yemek yapmak düşüncesi var ise o gün unutulmaz anlara sahne olur.
Sohbetle karışık ocakta unutulan yemekler ya da eksik tariflerle yapılamayan yemekler ya da biraz fazla pişmiş etler şeklinde karşımıza çıkar ama eğlencesi herkese yeter de artar bile. Tabi bir de mutfağa bomba düşmüş gibi olması ayrı bir konu. Her tarafta dağılmış, dökülmüş bazı yemek malzemeleri olması gayet mümkün. Ama tüm haftanın stresini atmış olunca dağılanları toparlarken hiç de zorlanmadığınızı fark edersiniz.0 comments:

Post a Comment