Uykusuzluğa Doğal Çözüm


Yorgunluk hissi nedeniyle uykuya çabuk dalamıyor olabilirsiniz. Uyusanız bile belli saat aralıkları ile uykunuz kaçıyorsa, doğal çözüm bulunuyor. Bal ve kaya tuzu uykusuzluğa bire bir iyi geliyor.
Çeşitli nedenlerden dolayı uykusuz kalabilirsiniz. Düzenli bir uykunuz yoksa sağlığınız etkilenir. Vücuttaki enerjiniz düşer. Uyuyamıyor diye, psikolojik sorunlara kapılmayın. Doktora giderek tıbbi yardım alındığı gibi, bitkisel olarak doğal yöntemleri deneyebilirsiniz.
İnsanların uyku düzeni farklıdır. Uyuduğunuz saat, uyku kalitesi ve ne kadar uyanık kalıyorsunuz, tüm bunlar uyku kalitesini oluşturur. Örneğin: 8 saat uyuyor ve kendinizi yorgun hissediyorsanız, uykusuzluk hastalığı var demektir. Aklınız doğru çalışmaz, birçok şeyi anlayamaz, tansiyon ve kalp hastalığı gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Sağlık ve vücudumuzun iyi çalışması için düzenli uyku gerekiyor.
Uykusuzluk İçin Doğal Formül
Himalaya tuzu için toplam 84 minaral bulunuyor. Kimyasal toksin bulunmuyor. Vücut tarafından kolaylık emilir. Vücutta yer alan serotonin, melatonin seviyelerini ve kan basıncını düzenler. Bal ve himalaya tuzu karıştığında uykusuzluğa karşı olumlu etkiler yaratıyor.
Malzemeler: bir çay kaşığı deniz tuzu veya himalaya tuzu, sekiz çay kaşığı doğal bal.
Bal ve tuzu karıştırın. Cam kavanoza koyun. Uyumadan önce bir çay kaşığı alıp, dilinizin altında bekletin. Böylece dilinizin altında eriyip, yok olacaktır. Çay gibi içmek isterseniz; karışımdan bir çay kaşığı ölçüsünde alıp, çay bardağına koyun. Ilık suyla karıştırıp, için.


Comments