Pages

Wednesday, December 5, 2018

Zayıflarken Ne Tür Hatalar Yapılıyor?


Kilo vermek ve verilen kiloyu korumak son derece önemlidir. Eğer ben diyet yaptım ancak kilo veremiyorum ya da kilomu koruyamıyorum diyorsanız, mutlaka bir yerlerde hata yapıyorsunuzdur. İşte genelde kilo verme konusunda yapılan bazı hatalar şunlardır:
Related image1-İleriyi Planlamamak Kilo Verme Konusunda Sıkıntı Yaratabilir
Eğer yemek saatiniz geldiği halde kendinize hâlâ bir şeyler hazırlamadıysanız, bu durum sizi ister istemez hazır besinlere doğru yöneltecektir.
2-Kendinizi Tutmanız Son Derece Önemli
Dışarıya çıktınız. Burada mutlaka “Hayır” demeyi bilmeniz gerekiyor. Bunun içinde kilo vermeye çalıştığınızı ikna edici bir dille söylerseniz, çevrenizdekiler size sağlıksız besinler önermeyecek ve ısrar etmeyecektir.
3-Protein Miktarını Ayarlayamamak
Günümüzde son zamanlarda protein açısından değeri yüksek olan besinler revaçta. Protein açısından yüksek olan diyetler hızlı kilo vermenize yardımcı olabilir. Ancak bu durum son derece sağlıksızdır. Aynı şekilde protein miktarı az olan diyetlere yönelmek de sağlıksızdır.
4-Alkol Almak İçin Yemekten Vazgeçmeyin
Az miktarda alkol alacağım diyerek, yemeğinizi bırakır ve sağlıksız şeylere yönelirseniz, bu sizin için son derece sıkıntılı bir durum oluşturacaktır. Aynı zamanda yemek yemeden alkol almak kan şekerinizi yükseltecektir.
5-Tatlının Büyüsünden Uzak Durun
Sevdiğiniz çikolatayı ve tatlıyı yerken birden onlardan uzaklaşmak son derece zor olabilir. Size tamamen bırakın demiyoruz. Ancak miktarını azaltın ve düzenli aralıklarda tüketmeye çalışın.
6-Dizi Ya Da Fil İzlerken Yemek Yemeyin
Günümüz insanının yaptığı en büyük hatalarının başında, televizyon izlerken yemek yemek geliyor. Bu durum ne yazık ki son derece sağlıksızdır. Bu tür şeyler izleyerek yemek yerseniz kilo almanız kaçınılmaz olacaktır.
7-Kısa Sürede Kilo Vermek İstemek
Kilo vermek hedefi gerçekçi olmak durumundadır. Kısa vadede şok diyetler olarak adlandırılan diyetlerden uzak durmanız son derece önemli. Bu diyetler gerçekten kilo verdiriyor. Ancak verdiğiniz 2 kiloyu da 4 kilo olarak geri almanızı sağlıyor. Vücut bu noktada yapılan her şeyin 2 katlı ile sizlere geri dönüş sağlıyor.
8-Medyadaki Diyetlerden Uzak Durun
Medyada pek çok diyet bulunuyor. Bu diyetleri uygulamanız pek sağlıklı olmayacaktır. Diyetler kişiye özgün olmalıdır. Bu sebeple kendinize özel diyet hazırlamanız gerekiyor.

0 comments:

Post a Comment