Pages

Subscribe:

Labels

Search This Blog

Hey!

check out high quality Google Play Store Apps!
Click here!

Sunday, May 10, 2020

COVID-19 Salgını Sırasında Evdeki Mallarınızı Yönetin


COVID-19 sadece hayatımızın olağan akışını durdurmakla kalmadı, aynı zamanda ekonominin dünyanın çekirdeğinin derinliklerine çökmesine neden oldu. İnşaat satışları ve müzakere bize bir şey öğretirse, bu karanlık zamanlarda finansal yönetim sanatını kendiniz öğrenmeniz ve kendinizi yaklaşan kriz için hazırlamanız önemlidir. Dahası, inşaat işinizi büyütmek için gelişmiş bir finansal yönetim anlayışı gerekir.Önerilen makale: İnşaat İşinizi 3 Ayda BüyütünBugün, pandemi kilitlenmesi sırasında öngörülemeyen finansal engellerle karşılaşmamanızı sağlamak için atabileceğiniz adımların bilgilendirici bir listesini tartışacağız. Hadi bir bakalım.

Temel Harcamalarınızı Tekrar Ziyaret EdinCOVID-19 salgınıyla hayatta kalmak istiyor musunuz? Sosyal mesafelere sadık kalın ve temel harcamalarınızı tekrar ziyaret edin. Şimdilik, boş zamanlarınız, zevkleriniz ve savurganlığınız üzerinde duraklamaya basmanız gerekiyor. Temel harcama kurallarını uygulama zamanı.Hayatta kalmak için gerekli olan neye ihtiyacınız var? Yiyecek, kira, yiyecek ve diğer günlük kullanım öğeleri. İhtiyacınız olmayan ve gerekli olmayan şeylere para harcamadığınızdan emin olun. Pandemi, sonunda sona ermeden aylarca sürebileceğinden, temel öğeler için tasarruf edin.

Geliriniz ve Varlıklarınızla BaşlayınÖyleyse, öngörülemeyen pandemi burada ve dünya fütüristik bir distopik yerşekli bilimkurgu filmlerine dönüşüyor. Kendinizi evinizde barikat kurmaktan endişe etmek yerine, harcamalarınızın bir listesini yapmaya ve gelirinizi ve varlıklarınızı değerlendirmeye başlamanız gerekir.Nerede olduğunuz hakkında net bir fikriniz olduğunda, nereye gideceğinizi bileceksiniz. Sahip olduğunuz her şeyi not alın. Gelecekteki gelirinizin bir listesini yapın ve varlıklarınıza bir göz atın. Faydalanmak için finansal durumunuzu düzenleyebilmeniz için etrafta ne yaşadığınızı bilmeniz gerekir.

Acil Durum Tasarruflarınızı OluşturunFinansal durum açısından neye sahip olduğunuzu ve nerede olduğunuzu artık bildiğinize göre, acil durum tasarruflarınızı oluşturmak için daha donanımlı olacaksınız. Şimdi bunu yapma zamanı. İnşaat satışları ve müzakere bize bir şey öğretirse, acil durum tasarrufları her zaman kullanışlı olur.Acil durum tasarruflarını nasıl oluşturuyorsunuz? Harcamalarınızı, ihtiyaçlarınızı, mevcut kaynaklarınızı ve gerekli harcamalarınızı dikkate alırsınız. Daha sonra, etrafta yalanladığınız her şeye havuz yaparsınız ve gerekli miktardan daha yüksek olduğundan emin olursunuz.Harcamalarınızdan daha az paranız varsa, kendiniz için acil tasarruf sağlamak için varlıklarınızı çözmeniz, paranızı geri çekmeniz ve her şeyi bir araya getirmeniz gerekir.

Bütçe Giderlerinizi SınıflandırınŞimdi bütçe giderlerinizin sınıflandırılması zamanı. Bu, oturmanız ve harcamalarınızı seyahat, yemek yeme, okuma, ihtiyaçlar, finans, bakkallar vb.Gibi farklı setlere ayırmanız gerektiği anlamına gelir.Her şeyi farklı setler halinde kategorize ettikten sonra, bir sonraki adım, gereklilik açısından her kategorinin yanında bir öncelik oluşturmaktır. Bu, yüksek önceliğe sahip her şeyin altındaki kategoriden daha yüksek bir bütçe aldığı anlamına gelir. Bu, en çok neye ihtiyacınız olduğunu ve paranızı nasıl harcayacağınızı anlamanıza izin verecektir.Ayrıca, acil durum tasarruflarınızı yaptıktan sonra, önümüzdeki 4 ay (çeyrek) için aylık bir bütçe ayırmanız gerekir. Bu şekilde, gelecek ay ne kadar para harcayabileceğinizi ve bunun farklı kategorilere nasıl bölünmesi gerektiğini bileceksiniz. Düşük nakit akışı ile hazırlıksız yakalanmayacaksınız.

Kredi Puanınızı İzleyinBu bir pandemi kredi puanınızı kolayca düşürebilir ve alacaklı olarak güvenilirliğinizi kaybedebilirsiniz. Bu nedenle, karanlık zamanlarda bile kredi puanınızı nasıl izleyeceğinizi anlamanız gerekir.Bu nedenle, mümkünse, kredi taksitlerinizi düzenli olarak ödemeye devam etmeli ve kredi puanınızın yüksek kaldığından emin olmalısınız. Bu, pandemiden çıktığınızda, düşük kredi puanına karşı mücadele etmek ve o zaman endişelenmenize gerek kalmayacaktır. Önlem tedaviden daha iyidir, bu yüzden şu anda her şeyle ilgilenmeye başlayın.Bununla birlikte, kredi notunun gıda, kira ve diğer ihtiyaçların altında bir kategoride olduğunu belirtmeliyiz. Her ay ihtiyaç ve esaslara harcadıktan sonra, kredi puanınızı normal bir seviyede tutmak için ne kadar ayırabileceğinizi görmeniz gerekir.

Akıllıca Seçimler YapBu, herhangi bir durum için geçerli, pandemi, r pandemi yok. Akıllıca seçimler yapmak sağlığınızı her zaman finansal açıdan koruyacak ve cebinizi gereksiz yere boşaltmadan uzak tutacaktır.İnşaat satış ve müzakere sanatı, akıllıca finansal seçimler yapmanın bizi her zaman gereksiz sorunlardan uzak tutacağını öğretir. Kriz zamanında akıllıca seçimler yapmak, alakasız eşyalarınızı ve suçluluk zevklerinizi azaltmanız anlamına gelir. Sadece yapmanız gerekenleri harcayın ve geri kalan her şeyi saklayın

0 comments:

Post a Comment