Pages

Subscribe:

Labels

Search This Blog

Hey!

check out high quality Google Play Store Apps!
Click here!

Sunday, May 10, 2020

Sözleşme Yönetiminin Geliştirilmesi

Bir işletmeyi verimli bir şekilde yürütmek, doğru sözleşme yönetimi sürecinin uygulanmasına dayanır. Ancak bunun için kaç şirketin birkaç sistem, süreç, personel ve departman kullanması şaşırtıcıdır. Sözleşme yönetimi için kolaylaştırılmış bir süreç kullanılmadan birçok sorun ortaya çıkabilir. Gelecekteki başarısından bahsetmeksizin, işinize ciddi zarar verebilecek cevapsız teslim tarihleri, süresi dolmuş sözleşmeler ve yükümlülükler gibi. Sonuç olarak, sözleşme yönetimi sürecinizin bir revizyonla yapılabileceğini düşünüyorsanız, önerilerimize bir göz atın.


Mevcut Sözleşme Yönetimi Sürecinizi İyileştirmenin İlk Beş Yolu
Mevcut Süreçleri İnceleyin, Sonra Gerçekçi Hedefler Belirleyin. Sizin için bir şeyin işe yaramaması, sözleşme yönetimi sürecinizde iyileştirmeler arama nedeniniz olabilir. Şu anda işlerin nasıl yapıldığını araştırarak başlayın, ardından neyin işe yarayıp neyin yaramadığını hesaplayın. Bunu anlamak, şeyleri nasıl iyileştireceğiniz konusunda net bir plan sunacak ve hedefler belirlemenizi kolaylaştıracaktır. Sonuç? Tasarruf, düşük risk ve sözleşmelerin daha iyi görünürlüğü.
Şablonları Kullanarak Süreçlerinizi Standartlaştırın. Bu değişikliği yapmanın birçok avantajı vardır. Sözleşme sürecini daha akıcı ve tutarlı hale getirmenin yanı sıra risk en aza indirilecektir; yasal ekipler tarafından daha az müdahale yapılması gerektiğinden zaman ve para açısından tasarruf sağlanacaktır. Şablonların kullanımı, her iki tarafın da yükümlülüklerini tam olarak anlamasına daha iyi yardımcı olacaktır ve yalnızca müşterinin bakış açısından değil, aynı zamanda kuruluşunuzdaki çeşitli departmanlardan da herkesin anlayacağı daha basit bir dil kullanacaktır. Yeni şablonlar geliştirmek için sözleşme yönetimi yazılımını kullanın.
Otomasyon ile İş Akışınızı Kolaylaştırın. Sözleşme yönetimindeki her şeyi takip etmek karmaşık olabilir. İzlemeden ana sözleşmelere veya hizmet sözleşmelerine, üretim programlarına ve gizlilik sözleşmelerine, yüklenici iş beyanlarının, tedarikçi sözleşmelerinin veya diğer yasal belgelerin yönetilmesine kadar hızlıdır ve her zaman yapılacak bir şey vardır. Örgütlenmemiş süreçler her şeyin üstesinden gelmeyi imkansız hale getirir. Bunun yerine, her şeye, gerektiğinde kolayca erişilebileceği ve görüntülenebileceği tek bir merkezi yerde saklayın. Sözleşme yönetim yazılımı, zamandan tasarruf sağlayan ve minimum maliyetleri korurken daha az hata üreten bir süreçte organize olmanızı sağlar. Sonuçta, gelecekteki riskleri belirleyerek daha ciddi sorunlara dönüşmeden önce düzeltilebilir ve önlenebilir.
Bir Sözleşme Yönetimi Danışmanı Kullanmayı düşünün. Bir sözleşme yönetim danışmanı tutmanın birçok avantajı vardır. Tüm sözleşme yönetimi süreci boyunca size rehberlik edecek ve size yardımcı olacak ve işlemleri kolaylaştırmak için öneriler sunacak, sadece daha iyi uymakla kalmayıp paradan tasarruf etmenize yardımcı olacaktır. Danışmanlar, şirketinizin benzersiz doğasına uygun yeni süreçler oluştururken ihtiyaçlarınızı analiz edecek ve riskleri belirleyecektir. Kuruluşunuzda şu anda yoksa sözleşme yaşam döngüsü yazılımını kullanmanızı da önerebilirler.
Süreçlerin Sürekli İncelenmesi için bir Takım Üyesi atayın. Sözleşme yönetimi hızlı bir şekilde hareket eder, bu nedenle rekabetinizin önünde kalmak için ayak uydurmanız gerekir. Sözleşme yönetimi süreçlerini düzenli olarak gözden geçirmek için ekibinizin bir üyesini atamayı düşünün. Neyin işe yarayıp neyin yaramadığını belirleyebilir, riskleri belirleyebilir ve daha iyi sonuçlarda değişiklik yapabilirler.

0 comments:

Post a Comment