Pages

Subscribe:

Labels

Search This Blog

Hey!

check out high quality Google Play Store Apps!
Click here!

Tuesday, May 12, 2020

Tek Bir Günde 100 Dolar veya Daha Fazla PARA KAZANMANIN Yolları!

Not: Bu yazı bir çeviridir.

İlk 100 $ çevrimiçi maaş günümden bu yana uzun zaman geçmesine rağmen, o zamandan beri çevrimiçi para kazanmak için bir ton farklı strateji öğrendim. Ve hepsini sizinle tek tek paylaşmak istiyorum. Ama önce ben ve hikayem hakkında size küçük bir bağlam vereyim.

Get Money Online Archives - Trade Exhange


Yaklaşık on yıl önce Good Financial Cents adlı bir blog başlattım. Web sitem şu anda tonlarca pasif gelir elde ederken, başlangıçta blogumu finansal planlama uygulamam için bir pazarlama aracı olarak oluşturdum.
O zaman çevrimiçi pazarlama, sosyal medya veya SEO hakkında hiçbir şey bilmiyordum. Aslında, çevrimiçi para kazanabileceğinizden habersizdim. Neyse ki, çevrimiçi mevcudumu gerçek para kazanmak için kullanabileceğimi gösteren yol boyunca bazı danışmanlarla tanıştım.Bu benim için çok büyük bir zihniyet değişikliği oldu, çünkü o zamana kadar, nasıl para kazanacağımı bilmemin tek yolu dışarı çıkıp daha fazla müşteri almaktı. O zaman bunu bilmiyordum, ama sonunda tam zamanlı işimi sadece blog geliriyle değiştirirdim.Artık geçmişimi bildiğinize göre, internetten pasif veya aktif gelir elde etmeye başlamanın bazı yollarını araştırmanın zamanı geldi. Çevrimiçi para ve boş zamanlarınızda para kazanmak istiyorsanız, günde 100 $ veya daha fazla kazanabileceğiniz şu 21 yolu inceleyin:

# 1: Google Adsense
Bloguma başladığımda, finansal danışman olarak çok fazla kısıtlama ile karşılaştım. Sonuç olarak, o zaman para kazanabilmemin tek yolu Google Adsense kullanmaktı. Bu gelir getiren stratejiyle, kaydolmanız yeterlidir ve Google size web sitenize kopyalayıp yapıştırmanız için bir kod verir. Oradan, gerisini Google yapar ve birisi reklamlarınızı tıkladığında ve / veya satın alma işlemi gerçekleştirdiğinde ödeme alırsınız.Son olarak web siteme Google Adsense eklediğimde, yaklaşık üç ay içinde ilk 100 dolarlık ödememi kazanabildim. Bu çok güzel, ama bir çok insan bana ilk başta Adsense ile nasıl bu kadar çok kazandığımı sordu.Bir finansal danışman olarak, web sitemdeki reklamların çoğunun oldukça iyi ödeme yapan finansal ürünler için olduğunu unutmayın. Blogunuz yiyecek veya moda gibi farklı bir alandaysa, reklamlarınızın ilk 100 $ çekinizle ödeme yapması daha uzun sürebilir.

Here's How Dirty Your Money Really Is | Time

# 2: Metin Bağlantıları
İlk başta 100 dolar kazanmamın ikinci yolu metin bağlantılarıydı. Metin bağlantılarının ne olduğunu merak ediyorsanız, web'deki makalelere göz atın ve sizi başka bir web sayfasına götürmek için tıklayabileceğiniz vurgulanmış kelimeler görürsünüz.Bir süredir fark etmemiş olsam da, web sitenizden kendi sitelerine bağlantı vermeniz için 100 $, 200 $ ve hatta 1.000 $ veya daha fazla ödemeye istekli bir ton şirket var. Ancak, birkaç şirket sadece blog yayınlarımdan bir bağlantı eklemek için bana 100 $ veya daha fazla ödeme yapacağı zaman oldukça stoklandım.Ne yazık ki, sonunda metin bağlantısı satmanın Google’ın şart ve koşullarına aykırı olduğunu öğrendim. Bunu tutarlı bir şekilde yapıyorsanız, web siteniz uzun vadede tanınır.Bu nedenle, metin bağlantıları satmak iyi bir uzun vadeli para kazanma stratejisi değildir. Arada bir olumsuz etki yapmadan yapabilirsiniz, ancak açgözlülük ve aşırıya kaçarsanız pişman olacaksınız.


# 3: Sponsorlu Yayınlar
Sponsorlu bir gönderi ile bir şirket, web sitesinde ürün veya hizmetleri hakkında konuşmak için size ödeme yapar. Başlangıçta Good Financial Cents'te yaptığım her sponsorlu gönderi için 100 ila 200 $ kazanırken, zamanla oranlarımı kıpırdatmaya devam ettim.Ne kadar kazanabilirsiniz? FITnancials'dan blog yazarı Alexis Schroeder, sponsorlu yayınlarla sık sık ayda 3.000 dolar kazandığını söyledi. Ancak, daha fazla trafiğe sahip bazı bloglar, sponsorlu yayın başına 20.000 ABD Doları veya daha fazla kazanabilir.Sponsorlu yayınlar yapmayı planlıyorsanız, kesinlikle yalnızca inandığınız ve iyi tanıtım yaptığınız şirketlerle çalışmanızı tavsiye ederim. Herhangi bir şeyi ve her şeyi değerlerinizle uyumlu olduğundan emin olmadan tanıtırsanız, muhtemelen okuyucularınızdan çok fazla güven kazanamazsınız. Zaman içinde bu, sponsorlu yayınlardan elde edilen gelirden daha fazla web sitenizi büyütme çabalarınıza zarar verebilir.


# 4: Satış Ortaklığı
Affiliate pazarlama online para kazanmak için en kazançlı yollarından biridir. Web siteme iştirak bağlantıları eklediğimde, birkaç hafta içinde gelir artışımı büyük bir şekilde izledim!Finansal planlama alanında iştirakler arasında çevrimiçi aracı kurumlar, çevrimiçi bankalar ve finansal araçlar bulunmaktadır. Bu tür şirketler, onları tanıtmak istiyorsanız çok iyi para öderler.Çalıştığınız bağlı kuruluşların türü bulunduğunuz nişe bağlı olarak değişmekle birlikte, bazı şirketlerin dönüşüm başına 100 ABD Doları ödeyeceğini unutmayın. Bu tür bir geri dönüşle gerçek para kazanmaya başlamak çok zor değil.

Bana inanmıyorsanız, Sense of Cents adlı bölüme göz atın. Michelle Schroeder-Gardner, bu blogun arkasındaki girişimcidir ve aynı zamanda Affiliate Marketing'i Yapma adlı bir kursun kurucusudur. Web sitesi ve kurs satışlarıyla Michelle sürekli olarak ayda 100.000 doların üzerinde kazanç elde ediyor. Hayır, bu bir yazım hatası değil.

# 5: Görüntülü Reklamlar
Görüntülü reklamlar, Google Adsense ile çok benzerdir, ancak okuyucunun para kazanmanız için reklamı tıklaması gerekmez. Görüntülü reklamları, otoyolun kenarında değil, web sitenizde bulunan reklam panoları olarak düşünün.Görüntülü reklamlarla, ne olursa olsun, reklamlarınızın görüntülenme sayısına göre ödeme alırsınız. Bu nedenle, web sitenize gelen trafik zaman içinde arttıkça, bu reklamlar sizin için daha iyi çalışacaktır.


6: Serbest Yazma
Aktif yazı ile paranızın bir kısmını kazanmak sakıncası yoksa, çevrimiçi yazı kazanmanın başka bir yoludur. Serbest yazmanın bir diğer yararı da, daha büyük web siteleri için yazarak pozlama yapabilmenizdir.Yazdığım ilk web sitelerinden biri bana makale başına 150 dolar ödedi. Bu çok para değildi, ama yazma becerilerimi geliştirme ve adımı oraya çıkarma fırsatını kullandım. Artık diğer insanlar için fazla yazmıyorum, ancak makale başına 250 dolar, 500 dolar ve hatta 1.000 dolar veya daha fazla kazanan çok sayıda serbest yazar tanıyorum.Tanıdığım bazı serbest yazarlar her yıl evden altı ya da daha fazla sayı kazanıyor. Buna, diğer web siteleri için yılda 200.000 doların üzerinde makale kazanan blogcu Holly Johnson da dahildir. Johnson ayrıca, serbest yazar olmak isteyip istemediğinizi kontrol edebileceğiniz bir kurs da sunuyor ancak başlamak için yardıma ihtiyacınız var.


# 7: İşletmeniz İçin Yeni Müşteriler Edinme

Bloguma başladığımda, finansal uygulama planlamam için yeni müşteriler edinmek amacıyla web sitemi bir pazarlama aracı olarak tasarladım. Bu strateji, çevrimiçi varlığımın otorite oluşturmamı ve başka türlü ulaşamadığım insanlara ulaşmamı sağladığından çok işe yaradı.Herhangi bir türde hizmete dayalı bir işletmeniz varsa, kesinlikle bir blog başlatmanızı veya yeni müşteriler edinmek için kullanabileceğiniz çevrimiçi bir varlık oluşturmanızı öneririm. Bu, tıpkı benim yaptığım gibi müşteri tabanınızı oluşturmanıza yardımcı olabilir ve soğuk arama veya sıkıcı seminerler düzenlemekten çok daha eğlencelidir.


# 8: Koçluk
Belirli bir alanda uzmanlığınız varsa, bir koçluk işi kurmak için interneti de kullanabilirsiniz. Bu benim için bir kaza oldu. Blogumu ve markamı oluştururken, nasıl yaptığımı ve aynı fikirleri kendi işlerine nasıl uygulayabileceklerini öğrenmek için bir ton insan bana ulaşmaya başladı. Başlangıçta ücretsiz olarak tavsiye verdim, çünkü keyif aldım, sonunda bir danışmanlık ücreti almaya başladım.Ne kadar kazandığınız, ne kadar rüzgar aldığınız niş türüne bağlıdır. Son istatistiklere göre, yönetici koçları saatte yaklaşık 325 dolar kazanırken, iş koçları saatte 235 dolar kazanıyor. Öte yandan yaşam koçları saatte yaklaşık 160 dolar şarj edebilirler.Alanında uzmansanız ve insanlar sürekli olarak “beyninizi seçmek” istiyorlarsa, insanları şarj etmeye başlamalısınız. Zamanınız değerlidir ve tavsiyeniz de öyle!

How to Make Money on Amazon

# 9: Potansiyel Satışları Satma
Good Financial Cents'e birkaç yıl girdikten sonra, Jeff tarafından Hayat Sigortası adlı ikinci bir web sitesi kurdum. Başlangıçta kendi web sitelerimizi oluşturmak için bu web sitesini başlatırken, kendimizle başa çıkamayacağımız birçok potansiyelin olduğu noktaya geldik.Sonunda, bir avuç sigorta şirketinin web sitemden üretilen olası satışlar için ödeme yapmaya istekli olduklarını öğrendim. Bu şirketler kurşun başına 35 ila 100 dolar arasında para ödüyorlardı ki bu delilik. Bu benim için büyük bir göz açıcıydı çünkü bunun mümkün olduğuna dair hiçbir fikrim yoktu.Ayrıca, yalnızca olası satışlar için ödeme yapmak isteyen hayat sigortası şirketleri olmadığını unutmayın. Bir ton farklı yol ve potansiyel müşteri yaratma stratejileri var, bu yüzden tüm olasılıkları göz önünde bulundurun.

# 10: Dijital Ürünler
Orada her türlü dijital ürün var, ama her zaman daha fazlasına yer var. Hatta birkaç tane bile var!Bir blog başlatmayı ve ilk 1.000 $ 'ınızı nasıl yapacağınızı göstereceğim ücretsiz 1K Mücadelem'e kaydolursanız, örneğin, bazı PDF'leri ve sahne arkası videosunu içeren 7 $' lık bir yükseltmem var. 7 dolar çok fazla para gibi gelmese de, bu tek ürün yine de pasif olarak ayda 1,500 ila 2,000 dolar daha kazanmamı sağlıyor!

Dijital ürünlere bir başka örnek de geniş baskı dünyasıdır. Birçok çevrimiçi girişimci, müşterilerinin evde basabileceği dijital ürünler yaratır ve genellikle bunu banka yapar. Birçok blog yazarının kendi yazdırılabilir bütçe şablonları, yemek planları veya kontrol listeleri olsa da, Etsy.com'da da örnekler bulabilirsiniz.

# 11: Çevrimiçi Kurslar
Daha önce dijital ürünlerim hakkında konuşmuştum, ancak neredeyse dijital ürünleri kendi başınıza yapabileceğinizi unutmayın. PDF, video dizisi veya kurs olabilir - iş modelinize uygun olduğunu düşündüğünüz her şey. Malları teslim etmeniz ve ürününüzün yüksek kalitede olduğundan emin olmanız gerektiğini unutmayın. Sadece para kazanmak için saçmalık satıyorsanız, sokak kredisini oldukça hızlı kaybedersiniz.YouTubers'ın gerçekten ne kadar kazandığına dair bir yazıda, bazı YouTube yıldızlarının kendi derslerini nasıl aldığını paylaştım. Örneğin, ünlü gayrimenkul YouTuber Graham Stephan, Emlakçı Akademisi aracılığıyla bir ton nakit satış gayrimenkul kursu kazanır. Nasıl bu kadar kazanıyor? Dersleri her biri 497 $ 'dan başlıyor. Bu sadece bir örnek, ama çok daha fazlası var.

# 12: Yatırım Kazançları
Dışarıdaki herkes gibi, çevrimiçi bir aracılık hesabı kurabilir ve ETF'ler veya hisse senetleri satın alabilirsiniz. Uzun bir süredir yatırımlarımdan günde en az 100 $ kazanabildim ve bu gelir tamamen pasif olduğu için benim favorim.Pasif gelir elde etmenize yardımcı olabilecek bir çevrimiçi işletmeye ek olarak geleneksel yatırımlara sahip olmanın çok önemli olduğunu unutmayın. Scottrade, TD Ameritrade veya başka bir çevrimiçi aracı kurumda bir hesap açmanız yeterlidir.Bugünlerde online yatırım yapmanın pek çok yolu var, kelimenin tam anlamıyla bir bahane yok. Bahanelerden bıktım, bu yüzden bugün uzun vadeli servet kazanmak için paranızı yatırmaya başlayın. #RantOver

# 13: Eşler Arası Borç Verme
Uzun zamandır eşler arası ödünç verme ile para kazanıyorum. Borç Verme Kulübü gibi web siteleri ile borçlular ve yatırımcılar karşılıklı yarar sağlayan finansal işlemler için bağlantı kurabilirler. Yatırım tarafında, Amerika Birleşik Devletleri'nin her yerinden para ödünç almak isteyen bireyler için kitlesel kaynaklı kredilere yatırım yapabilirsiniz. Getiriler bu kredilerde yüksek olma eğilimindedir ve bu platformları kendinize daha pasif gelir elde etmek için kullanabilir ve aynı zamanda birisine yardım edebilirsiniz.

Hangi eşler arası ödünç verme platformlarına kaydolmalısınız? Gallan Research'ten David Galland, birkaç yıl önce her seçeneğin derinliklerine inmiştir. Nihayetinde, yatırımcılar için en iyi eşler arası platformların Borç Kulübü, Prosper, Upstart ve Finansman Çemberi olduğunu söyledi.

# 14: Kitle Fonlamalı Gayrimenkul Yatırımı
Orada emlak yatırım web siteleri bir sürü var, ama hala bu gün için kullandığım Fundrise.com olduğunu. Fundrise ile hesabınıza para eklersiniz ve profesyonel yatırımcılar paranızı sizin adınıza yatırım yapar ve size temettü öderler. Eğer bir ev sahibi olmanın zorlukları olmadan gayrimenkul yatırım yapmak istiyorsanız, bu 500 $ ile başlamak için harika bir yoldur.

15: Sponsorlu Sosyal Paylaşımlar
Bir blogdaki sponsorlu yayınlar gibi, sponsorlu sosyal paylaşımlar da bir şirket size sosyal medyada yayınlamak için ödeme yapar. Bu Facebook, Instagram, Twitter veya diğer sosyal medya platformlarında olabilir.Bunların çoğunu yapmıyorum, ancak eşime resim göndermek ve mobilya, kilim ve çocuk giysileri gibi şeyler hakkında konuşmak için biraz nakit para ödeniyor. Ne kadar para kazanabileceğiniz benim için neredeyse komik ve insanların ödeyecekleri şeyler şaşırtıcı!

# 16: Çevrimiçi Ürün Satışı
Eşimin her zaman para kazanmasının bir başka yolu da online şeyler satmaktır. Normalde eşyalarımızı çevrimiçi olarak farklı Facebook grupları aracılığıyla satıyor. Örneğin, birisinin kendisine verdiği bu ahşap kafayı bir sosyal medya sponsorluğunun bir parçası olarak sattık.Satılacak öğeleriniz varsa ve Facebook'ta veya craigslist.org gibi bir web sitesinde ücretsiz reklamlar oluşturmak için biraz zaman harcamayı düşünmüyorsanız, ürün satmak, daha fazla para kazanmak için interneti kullanmanın harika bir yoludur.

# 17: Fiziksel Ürün Satma
O günlerde eşim ve iş ortaklarından biri Happy Mommy Box adlı bir abonelik kutusu ürününe sahipti. Mutlu annelerin sevdiği ürünlerle dolu bu sevimli kutular için ayda 35 dolar ödeyen 1.000 müşterileri vardı.Sonunda, hepsi bunalmıştı ve o ve ortağı işi kapatmaya karar verdiler. Ancak, bu sadece orada ne tür bir fırsat olduğunu gösterir.

Hangi eşler arası ödünç verme platformlarına kaydolmalısınız? Gallan Research'ten David Galland, birkaç yıl önce her seçeneğin derinliklerine inmiştir. Nihayetinde, yatırımcılar için en iyi eşler arası platformların Borç Kulübü, Prosper, Upstart ve Finansman Çemberi olduğunu söyledi.

# 14: Kitle Fonlamalı Gayrimenkul Yatırımı
Orada emlak yatırım web siteleri bir sürü var, ama hala bu gün için kullandığım Fundrise.com olduğunu. Fundrise ile hesabınıza para eklersiniz ve profesyonel yatırımcılar paranızı sizin adınıza yatırım yapar ve size temettü öderler. Eğer bir ev sahibi olmanın zorlukları olmadan gayrimenkul yatırım yapmak istiyorsanız, bu 500 $ ile başlamak için harika bir yoldur.

15: Sponsorlu Sosyal Paylaşımlar
Bir blogdaki sponsorlu yayınlar gibi, sponsorlu sosyal paylaşımlar da bir şirket size sosyal medyada yayınlamak için ödeme yapar. Bu Facebook, Instagram, Twitter veya diğer sosyal medya platformlarında olabilir.Bunların çoğunu yapmıyorum, ancak eşime resim göndermek ve mobilya, kilim ve çocuk giysileri gibi şeyler hakkında konuşmak için biraz nakit para ödeniyor. Ne kadar para kazanabileceğiniz benim için neredeyse komik ve insanların ödeyecekleri şeyler şaşırtıcı!

# 16: Çevrimiçi Ürün Satışı
Eşimin her zaman para kazanmasının bir başka yolu da online şeyler satmaktır. Normalde eşyalarımızı çevrimiçi olarak farklı Facebook grupları aracılığıyla satıyor. Örneğin, birisinin kendisine verdiği bu ahşap kafayı bir sosyal medya sponsorluğunun bir parçası olarak sattık.Satılacak öğeleriniz varsa ve Facebook'ta veya craigslist.org gibi bir web sitesinde ücretsiz reklamlar oluşturmak için biraz zaman harcamayı düşünmüyorsanız, ürün satmak, daha fazla para kazanmak için interneti kullanmanın harika bir yoludur.

# 17: Fiziksel Ürün Satma
O günlerde eşim ve iş ortaklarından biri Happy Mommy Box adlı bir abonelik kutusu ürününe sahipti. Mutlu annelerin sevdiği ürünlerle dolu bu sevimli kutular için ayda 35 dolar ödeyen 1.000 müşterileri vardı.Sonunda, hepsi bunalmıştı ve o ve ortağı işi kapatmaya karar verdiler. Ancak, bu sadece orada ne tür bir fırsat olduğunu gösterir....
0 comments:

Post a Comment